Ali Acar Kimdir ?

16 Ağustos 2000 yılında Konya’nın bir ilçesinde doğdum. Doğduğumda çok ufak tefek birisiymişim. Hatta ilk okula başlayacağım zaman doktorlar başlamamın uygun olmayacağını söylemişler.

Ali Acar Kimdir?
Ali Acar Kimdir?

İlk okula gideceğim sene taekwondo’ya yazıldım. Çocukluğumun en güzel günleriydi diyebilirim. Spora gidip sokaklarda deliler gibi bisiklet sürmek paha biçilemez eğlenceliydi.

Ertesi sene ilk okula başladım ve aynı zamanda spora’da devam ediyordum. Ama bir sorun vardı! Hala aşırı ufak tefek birisiydim.

Sonraki senelerde biraz daha toplanmaya başlasam da sporu bırakana kadar hep küçük kaldım. 5. Sınıfta sporu bıraktım ve bi anda hızla büyüdüm.

Bilgisayarla Tanışıp Sektöre Girmem.

Babamın mesleğinden dolayı sürekli evde yada ofisde bilgisayar ile çalışıyordu. İlk başlarda benim pek ilgim olmamasına rağmen sadece oyun oynuyordum. Sistemim çok iyi olmadığı için internetteki flaş oyunları oynayarak kendimce eğleniyordum.

Ali Acar Kimdir
Ali Acar Kimdir

5. sınıfta sporu bırakmıştım ve o senin yaz tatili bütün gün babamın ofisinde bilgisayar başında vakit geçiriyordum. Babamın ofisinin yanında bir bilgisayarcı vardı ve elemanı ile tesadüfen yakın arkadaş olduk.

Elemanı bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyordu. Tam yeni yeni bilgisayarla ilgilenmeye başladığım zaman Musa abi ile tanışmam çok yerinde oldu sanırsam. Bana şimdiden kodlamaya başlamamı söylemesi sanırsam bu zamanlara gelmemde büyük etki oynadı.

Musa abi sürekli bir şeyler anlatıp beni gaza getiriyordu bu şekilde sektöre ilk girişimi yaptım.

Yavaştan html öğrenmeye başlamıştım. İlk yaptığım site dün gibi aklımda… Tablo yaparak bir web sayfası hazırlamıştım. İlk domainimi ve hostingimi alıp, sektöre girmiştim.

Yaptığım Projeler

Aslında şimdiye kadar bir çok proje yaptım. Ancak hepsiyle biraz uğraşıp hevesimi aldıktan sonra boşladım.

İlk .com’lu projem, aliacarr.com’du. İsimtescil üzerinden reglemiştim. Site içeriği aşırı saçmaydı. Mantıklı içerik hariç her şey mevcuttu sitede.

Daha sonra uzun bir süre hiç bir projeye girmedim. (1-2 sene kadar)

Sektöre tekrar giriş yaptığım zaman hem kendimi kodlama alanında, hem sektörel davranış bakımında geliştirmiştim. Uygun fiyata oyun keyi alıp satmaya başladım. Bunun web sitesini yaptım ve sektörde ilk 10’a girmiştim.

Reşit olmamam nedeniyle bu projede kendimi riske atıp hayatımı karartmak istemediğimden dolayı siteyi kapattım.

 

Sürekli Dava Açıyorlar!

Kendimle ilgili en önemli sorun ise şu olabilir; Sürekli birileri hakkımda şikayetçi oluyorlar. En son ki davam 2 ay önce oldu ve  “Şantaj ve tehdit’den” dolayı savcı karşısına çıktım. Devletin sağladığı avukata olayı anlattığım zaman Avukay bey istemsizce gülümsedi ve “OLUM NEDEN BÖYLE ŞEYLER YAPIYORSUNUZ” olayı burada anlatmayacağım ama belki daha sonra anlatabilirim. Savcı karşısına çıkıp dürüstçe olayları anlattım ve suçsuz bulundum.

Geçtiğimiz sene sektörde tek olan siteye rakip bir site açmıştım. Siteyi Adana’da oturan arkadaşımla ortak olarak açtık ve şuan abim gibi sevdiğim, Berke abime yazdırttık. Sitemizin hitleri çok güzeldi. Getirisi de çok şükür oluyordu.

Ancak sektörde olan diğer kişi, sitemizi kapattırmak için elinden geleni yaptı.

Site üzerinden CC çekiyormuşuz gibi shop yapıp hosting sağlayıcıma bile gönderdi 🙂

Bir gün sabaha karşı 4-5 gibi mail geliyor. Maili incelediğim zaman sitemi kapattırmak isteyen şahısların hakkımda yalan ifadeler ve görseller kullanarak beni şikayet ettiğini gösteren abuse kaydu 😀 İlgili yerler ile görüşülüp abuseyi kaldırttım. Şükür sorunsuz atlatmıştım.

Aşağıda gördüğünüz resimdeki dilekçeyi bana atıp siteyi kapatmamı, aksi halde dava açacağını bile söyledi.

Ali Acar Kimdir
Ali Acar Kimdir

Daha sonra ortaklar arası anlaşmazlıktan dolayı siteyi kapattık.

Ortaokul Hayatım

Ortaokulda tam bir yıkık gibiydim. İnsanların ne diyeceğini kafama çok takar, asosyal bir bilgisayar bağımlısıydım. Bundan dolayı kendime tek dost olarak bilgisayarımı görüyordum ki hala öyle.

O zamanlar YouTube’nin hızlı zamanları ve herkes kanal açıyordu. Bende bir kanal açtım ve hayatımda yaptığım en büyük hatayı yapmış oldum.

YouTube Kanal Açmak
YouTube Kanal Açmak

YouTube bana çok fazla kardeş katmış olsa da, hayatımın en önemli sınavına çalışmadan girmemi sağladı. Aslında bu biraz benim sorunum ancak yapacak bir şey yok.

Lise Hayatım

TEOG’da iyi bir sonuç getirememiş olmamdan dolayı şuan özel bir liseye gidiyorum ve 11. sınıfım. 9. Sınıfta okula yeni adapte olmaya çalıştığımdan dolayı pek fazla önemli bir şey yok. Ancak çevrenin değiştiğini liseye geçince anlıyorsunuz.

Çevremde ben hariç herkes sigara kullanıyordu. Ne kadar uyarsam da “olum içmeyin ileride bırakamazsınız.” desem de “bırakırız olm öylesine içiyoruz” cevaplarını aldım ve şuan hepsi günde paket bitiren derece geldiler 🙂

Sigara Sağlığa Zararlıdır
Sigara Sağlığa Zararlıdır

10. sınıfta YouTube’ye okuldan daha fazla önem veriyordum çünkü reel hayat sıkıcı geliyordu. Oturduğum yerde yapacak bir şey olmadığı için bende bütün gün bilgisayar başındaydım.

Ve bu sene… 11. sınıfım ve konularda çok eksiğim. Gelecekte bilgisayar mühendisliği istediğimden dolayı sayısal seçtim ve şuan 11 Sayısal-1 sınıfının öğrencisiyim. Okulda ve sınıfta genelde işi düşenin her şeyi olan insanlara göre asosyal birisiyim.

Okulumda Kodlama Dersi

Gittiğim okulun bir bilgisayar odası yoktu. Bundan dolayı bilişim dersi de olmuyordu. Ben ilgim ve çevrem olduğu için kendimi geliştirebilirdim;

Kodlama Eğitimi
Kodlama Eğitimi

ama okulumuzda keşfedilmeyi bekleyen öğrenciler mutlaka vardı. Bir gün okul idaresine gidip “Okulumuzda bilişim kursu yapılmasını talep ediyorum. Dışarıdan bir öğretmen getirtilip haftada 1 saat seçmeli olarak yapılamaz mı ?” sorusunu idareye yansıttım.

İdarenin cevabı ” Sen varken dışarıdan hocaya ne gerek var?” oldu.

Şuan güncel olarak okulumda Kodlama derslerine devam ediyorum ve birbirinden yetenekli bir çok öğrenci mevcut.

Kişilik Özelliklerim

İnsanlar garip bir insan olduğumu düşünüyorlar. Bunun nedeni sanırsam her şey ile ilgili mizah yapabiliyor olmam olabilir. Çoğu ciddi meseleyi bile pek takmıyorum. Yaşamak için yaşıyorum. İnsanlar ne diyecek  ? Aman o neder ? yapmayayım sormayayım diye bir şey hayat felsefemde YOK!

Günümün çoğunu maNga dinleyip sorgulayarak geçiriyorum. Buda insanlara garip geliyor.

Sanırım hayatım boyunca en çok keyif olduğum saatler Konya Manga konseri olabilir 😀

maNga Konya konseri
maNga Konya konseri

Okuduğunuz için teşekkürler. İyi günler

Yazar Hakkında

3 Yorumlar

 • Ahmet
  Posted 25 Mart 2018 13:22

  Kardeşim benim bee, seni iyi ki tanımışım ve bendeki yerin çok ayrı ❤

 • Emre
  Posted 25 Mart 2018 17:07

  O kodlama ogrencilerinden birisi de ben olduğum için çok sansliyim iyi ki tanimisim seni kalp

 • Adilcan
  Posted 25 Mart 2018 18:02

  Çok güzel, değişik bir yazı olmuş eline sağlık. Umarım istediğin yerlere gelirsin 🙂

Yorum Yap