YouTube Abone Kazanma Yolları

YouTube abone kasma taktikleri
YouTube abone kasma taktikleri

YouTube da yeni kanal açıp tüm gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra geriye kalan tek şey; düzenli video atmak oluyor. Videolarımız izlendikçe videolarımızdan gelen gelirlerin miktarı’da artmakta. Daha sonra youtube partner şirketleri aracılığı ile kazancımızı çekebilir, yada kazancımızı partner şirketine hiç girmeden Google Adsense üzerinden alabiliriz. Peki bütün bunların yanında YouTube abone sayımızı nasıl arttırabiliriz ve videolarımı nasıl daha fazla kişiye ulaştırabiliriz ?  Aslında ikisi aynı kapıya çıkmaktadır. Ne kadar fazla aboneniz olursa; kanalınız ve videolarınız o kadar fazla kişiye erişecektir! Bu makalemde sizler için abone kazanmanızı arttıracak yöntemler ekledik. Umarım beğenirsiniz.

1- Kanal Anahtar Kelimeleri

Hatırlarsanız daha önceki makalelerimde YouTube Anahtar Kelime Önemini anlatmıştım.   Kanalınız ne ile alakalı ise kanal anahtar kelimelerini ona göre yazmanızı öneririm. Bu anahtar kelimelerini Kanal Anahtar Kelimeler kısmına, Kanal Hakkında kısmına ve videolarınızın açıklama kısmına eklemenizi öneririm. Kanalınız ve videolarınızı bu şekilde öne çıkartıp daha hızlı abone kasabilirsiniz.

2- Kanal Görseli

YouTube’da kanal görseliniz ne kadar dikkat çekici olursa bu sizler için çok iyi olur. İnsanların gözüne hitap edici bir tasarım kullanmanızı öneririm. İnsanlar baktığı zaman hem kanalınızı hemde içeriklerinizi merak etmeli ki; videolarınızı izleyip size abone olsunlar. Mutlaka kanalınıza ait logonuzu ve kanal isminizi içeren bir tasarım kullanmanızı öneririm.

3- Video Akıcılığı

İnsanlara sunduğunuz içerik ne kadar akıcı ve güzel kalitede olursa; insanların geri dönüşü ve kanalınız hakkında düşünceli iyi olacaktır. İzleyicilerinize HD kalitede video sunmaya çalışın. Videolarınızda fazla gereksiz beklemeler yapmayın ve “ııı, aa, arkadaşlar” kelimelerini oldukça az kullanın. Video kurgusunda kullanmanızı önerdiğim programları   En İyi Video Düzenleme Programları   bu başlık altında yazdığım programlar hem kaliteli kurgu yapmanızı sağlar hemde kaliteli video çıktısı almanızı sağlar.

4-Takipçilerinizle Etkileşim

Videonuza yorum yapan takipçilerinize mutlaka yorumlarına dikkat edin ve yorumlarına yanıt vermeye çalışın. İnsanların söylediklerini yaparsanız; takipçilerinizin arzu ettiği gibi bir kanal olursunuz. Yorumlarına yanıt verdiğiniz zaman karşi kullanıcıya bildirim gidecektir ve buda tekrar video içi etkileşim olacaktır. Bunu mutlaka yapmanızı öneririm  🙂

5- Güncel İçerikler

İçeriklerinizi mutlaka gündemdeki olaylara göre oluşturun. Gündemdeki olaylar sürekli izleneceği için buda sizin abone arttırmanızda yardımcı olacaktır. Gündemi iyi takip edip, yorumlayın ardından bunu içeriklerinize yansıtın.

Bugün sizler için 5 madde’de YouTube Abone Kazanma Yollarını Anlattım. Umarım işinize yarar. Ayrıca sınıf arkadaşlarımla açmış olduğum kanalıma abone olursanız sevinirim.

Mekan 6 YouTube Kanalı

Yazar Hakkında

3 Yorumlar

 • Act
  Posted 12 Mayıs 2018 12:32

  Güzel yazı olmuş kanka 😀 Bu yazıyı okuyan herkes nasıl abone kasılır öğrenir 🙂

 • Berat
  Posted 6 Haziran 2018 20:39

  Bunları da yaptıktan sonra abone gelmiyorsa sektörü değiştirmeniz şart. Gerekli her şeyden bahsedilmiş. Kısacası videolarınıza uygun SEO’yu yapmazsanız aramalarda yükselemez abone de elde edemezsiniz.

 • hüseyin Gözlü
  Posted 7 Haziran 2018 00:56

  Youtube’de eskiden para kazanma vardı kimse bilmezdi şimdi elini kolunu sallayan Youtube’ye para kazanmak için giriyor insanın aklı almıyor.

Yorum Yap