İnstagram Hikaye Link Ekleme

Hepinize selamlar. Bir çok kişi instagramda attıkları hikayelere link eklemek istiyor. Ancak bu özellik çoğu hesapta yok. İnstagram Hikayeye Link Eklemek için instagramın koymuş olduğu belirli şartlar var. Bu şartlar hesabınız tarafından destekleniyorsa, İnstagram Hikaye Link Ekleme kolaylıkla yapabilirsiniz.

Instagram’ın Haziran 2017’de yaptığı güncelleme ile birlikte birçok kullanıcının uzun süredir beklediği Instagram hikayelere link ekleme özelliği de bizlerle buluştu. İlk etapta yalnızca onaylı hesaplara açılan bu özellik daha sonra farklı kriterlere sahip hesaplarda da kullanılmaya başladı. Bu yazıyı hazırladığım Ekim 2017 tarihinde Instagram hikaye özelliği hala belli kriterlere sahip Instagram hesaplarının erişimine açık.

İnstagram Hikayeye Link Eklemek İçin Ne Yapmamız Lazım ?

Aslında bunun için instagram çok fazla bir detay istemiyor. Bu özellik ilk geldiği zaman sadece onaylı hesaplar yapabiliyorken, şuanda aşağıya yazacağım özellikteki tüm hesaplar rahatlıkla yapabilirler.

Bu Özellikler;

 • Minimum 10.000 Takipçi
 • Marka Hesabı

Evet, instagram sadece bu ikisini istiyor. Zaten artık herkes dilediği gibi profilini marka hesabı yapabiliyor. Tek sorun 10.000 takipçi yapmakta sanırsam.

Instagram hikayeye link nasıl eklenir?

Yukarıdaki koşullara sahip bir hesabınız varsa Instagram hikayelerine fotoğraf ekleme bölümüne geçiş yaptığınızda aşağıdaki görselde olduğu gibi ekranın sağ üst köşesinde link ekleme butonu karşınıza çıkacaktır.

instagram hikayeye link ekleme
instagram hikayeye link ekleme

Hikayemizi hazırladıktan sonra, sol tarafta bulunan link işaretine basıyor ve açılan pencereye dilediğimiz linki yazıyoruz.

Linkimizi yazdık, Eğer alt başlığınız uzunsa ana adresinizi yazıp ardından, Önizleme Bağlantısı yazısına basıp, dilediğiniz sayfanın linkini alabilirsiniz.

İşlemimizi onaylıyoruz.

İnstagram hikayeye link nasıl eklenir ?
İnstagram hikayeye link nasıl eklenir ?

Bir başka kullanıcının gözünde bu şekilde gözüküyor. Daha Fazlasını Gör kısmına bastığı taktirde; bizim seçtiğimiz bağlantıya gidecektir.

Sitemizin analiz kısmında; İnstagram Hikayeler başlığı altında gözükmektedir.

Sormak istediğiniz bir soru olursa yorumlar bölümünden yazmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

2 Yorumlar

 • Nizamettin Gümüş
  Posted 18 Nisan 2018 23:35

  Merhaba Alican.
  Facebook’un çöküş yaşadığı şu günlerde Instagram cephesinin böyle adımlar atması manidar. Bu link mevzusu bir süre sonra her kullanıcıya açılacaktır.

  • Ali Acar
   Posted 19 Nisan 2018 00:34

   Bildiğim kadarıyla herkese açmayacaklar. Belirli kriter koyarlar tahminimce. Aksi halde spam postlar çoğalacaktır. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Yorum Yap