YouTube İzlenme Arttırma

Hepinize selamlar, ben Ali Acar. YouTube’a yeni başlayan çoğu insan; “Acaba videolarım neden izlenmiyor?” tarzı cümleler mutlaka kurmuştur.

Emin olun yalnız değilsiniz. Size vereceğim ufak tefek taktikler sayesinde izlenmelerinizi çok rahat arttıracaksınız ve emin olun hepsi önerilen kısmından gelecek kullanıcılar olacak. Dilerseniz başlayalım.

 • ETKİLİ BAŞLIK

Etkili başlığı en başa koymamın sebebi; “CLİCKBAİT YAPARSAN İZLENİRSİN” mantığıdır. Videonuzda bulunan bir kısımı biraz daha abartarak ve insanların ilgisini çekecek şekilde düzenleyip mutlaka başlığınıza koyun.

Bunu yaparken ise en önemli kuralınız “Ben görsem kesin tıklardım” olsun.

 • ETKİLİ KÜÇÜK RESİM

Küçük resim seçimlerinizde mutlaka insanların dikkatini çekecek ve izlenmenizi arttıracak şeyleri koymayı göz önünde bulundurun. Ülkemizde okuma alışkanlığı pek olmadığından dolayı görseliniz ne kadar dikkat çekerse videonuza gelen dönüş de o kadar iyi olur.

Bunu yaparken de clickbait yapmayı unutmayın. Clickbait yaparsanız İZLENİRSİNİZ!

 • GÜNDEMLE İLGİLİ İÇERİK ÜRETİN

Gündemi takip etmeniz sizler için şu açıdan iyi olacaktır: Gündemdeki olay sosyal medyada mutlaka bolca aratılır. Eğer YouTube Anahtar Kelime seçiminizi düzgün yaptıysanız trende bile girebilirsiniz. (Bkz: YouTube Trende Girme)

YouTube Trend
YouTube Trend

Gündem hakkında videolar çekebilirsiniz yada gündemle alakalı clickbait yaparak izlenmenizi arttırabilirsiniz.

Yukarıya yazmış olduğum maddeleri mutlaka biliyorsunuzdur. Ancak şimdi yazacaklarım çoğu kişinin önemsiz gördüğü ancak asıl önem arz eden ve YouTube İzlenme Arttırma konusunda sizlere yardımı olacaktır.

 • YouTube ANAHTAR KELİME KULLANIN

Daha öncesinden YouTube Anahtar Kelime Kullanımı ile ilgili bir yazı yazmıştım. Oradaki maddeleri uygulayan kişilerden çok fazla olumlu dönüş aldım. Tek yapmanız gereken şey; konuyla ilgili ve aratılma ihtimali muhtemel olan kelimeleri anahtar kelime olarak ekleyeceksiniz.

YouTube Anahtar Kelime
YouTube Anahtar Kelime

Buraya tıklayarak YouTube Anahtar Kelime aranma hacimlerini öğrenebilirsiniz.

 • ALT YAZI EKLEYİN

Videolarınızın içinde geçirdiğiniz kelimeleri YouTube anlayamaz. Bu nedenle videolarınıza mutlaka alt yazı ekleyin. Alt yazılar tamamen video ile aynı olsun ve araya 2-3 tane anahtar kelime sıkıştırın.

YouTube Alt Yazı Ekleme
YouTube Alt Yazı Ekleme

Alt yazı ekleyecekseniz videolarınızda II ŞEY MM gibi saçma sesler kullanmamaya gayret edin.

 • BOLCA YORUMLAŞMA YAPIN

Aynı türde videosu olan kanalların hepsine videoyla ilgili yorum yapın. Bu yaptığınız işlem sayesinde bir nevi çapraz izlenme yapmış olacaksınız.

Karşı kullanıcının videlarını izleyen insanlar önerilenlerde mutlaka sizi görecektir.

Yukarıda vermiş olduğum maddelerin hepsi emin olun işinize yarayacaktır. Herhangi sorunuz olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

1 Yorum

 • At Yarışı Tahminleri
  Posted 7 Ocak 2019 16:37

  çok güzel makale olmuş ellerinize sağlık başarılar dileriz.

Yorum Yap