Enes Batur İle İlgili Açtığım Site

Enes Batur İle İlgili Açtığım Site

Geçtiğimiz sene yazın twitch ve youtube gibi platformlarda Enes Batur ile “enes abi anamı s*k” gibi mizahlar yapılmaya başlandı. İlk başlarda “ne saçma akım bu” diyordum taa ki o geceye kadar.

enesabianamisik.com
enesabianamisik.com

Bir Gece Ansızın

Bir gece çok yakın arkadaşım Atakan’la birlikte Osmanlı Kahvecisinde oturuyoruz. Amacımız belli; bütün gece orada oturup bir çaya 2.5 tl para vermekti sanırsam.

Sürekli birbirimize “şöyle site açsam, bunu yapsam bunu etsem” diye fikir verirken birden benim aklıma “İMAM HATİPLER KAPATILSIN” geldi. Hemen apar topar kahveciden çıktık ve göl kıyısında boş bir yere oturduk. Amacım imamhatiplerkapatilsin.com’u reglemekti. Ancak alan adı doluymuş. Aşırı efkarlandım diye bilirim 😀

Beyşehir Osmanlı Kahvecisi
Beyşehir Osmanlı Kahvecisi

Ertesi gün gene aynı şekilde osmanlı kahvecisinde oturduk gene birbirimize fikir veriyoruz ve bu sefer tekrar ben bir anda aklıma “ENES ABİ ANAMI S*K” memesleri geldi. İstemsizce güldüm ve Atakana baktım “Enesabianamisik.com” dedim.

Atakan’ın nevri dönmüş bir şekilde beni izleyişi hiç aklımdan çıkmıyor. Hemen hesabı ödeyip gene göl kıyısında bir yere oturduk ve domaini regledim.

Aşırı mutlu ve gereksiz bir duygu içerisindeydim. Keşke başıma bu kadar iş açacağını daha öncesinden bilseydim 😀

Eve gece saat 2 gibi geldim. Bilgisayarıma geçtim hosting yönlendirme vs işlemlerini tamamladım. Oturdum tasarımı oluşturmaya.

İlk tasarımı az uz hatırlıyorum. Arka planda dönen RGB renkler, Enes Batur’un resmi ve arkada çalan efsanevi şarkı…

Sitenin Yayılması

Siteyi sadece sosyal medyada paylaştım ve günlük 100-200 kişi giriyordu 😀 inanılmaz mesaj gelmeye başladı ve daha sonra birisi sitemi Hazreti Yasuo isimli twitch yayıncısına göndermiş. Sitem oradan sonra patladı. Anlık 3-4k kişinin giriş yaptığı zamanlar bile olmuştu…

Enes Batur’un Arkadaşından  Gereksiz Sözler!

Enes Batur’un yakın bir arkadaşı, ortak tanıdık yoluyla bana çok güzel mesajlar iletti 🙂 Gereksiz ve ağzına yakışmayan sözler içeren mesajları görünce sadece güldüm… Mizah amaçlı açtığım siteden Enes Batur bile bir şey demezken dış kapının dış mandalı bana küfür etmişti fsadjkflşasjkfas.

Aslında Enes Batur etse adam haklıydı ve kendisine defalarca özür mailleri yolladım. Neyse o olayı da bir şekilde hallettim.

Eleştirisel Yorumlar ve Tavsiyeler

Site tabiri caise islamiyetten hızlı yayıldı. Yolda görenler yanıma gelip konuşuyor, okulumdaki yeni gelenler bile beni tanıyordu. Bunlar işin güzel kısmı olarak gözükse de insanların sizi GAVAT olarak tanımlaması gerçekten aşırı gülünç bir durumdu.

Ben sadece Girişimci olarak düşünerek bu projeye yatırım yapmışken, insanlar gelip “ANNEYE KÜFÜR BU KADAR KOLAY EDİLİR Mİ” diye saçma sapan  konuştular. Bak güzel kardeşim bunların hepsini bende biliyorum. Ben sadece sitenin oluşturucusuyum desem de kimse takmadı 😀

Öğretmenlerim bile görmüştü artık siteyi. Okul başladığı zaman çoğu öğretmenim konuyla ilgili benimle konuştu. Yaptığımın hatalı bir davranış olduğunu, gelecekte çok yanlış yerlere çekilebileceğini söylemişti. Hepsinin farkındaydım ancak sitenin eski hiti kalmamıştı zaten.

Bir Anda Kapanan Site

Öncelikle YouTube’de şahsi kanalıma yüklemiş olduğum, sitenin arka planında çalan şarkıya, Enes Batur tarafından telif atılmıştı. Bunu pek takmamıştım. Beni asıl üzen şey bir gece ansızın gelen bir mail. Mailde sitenin erişime kapatılacağı söylendi. Nevrim dönmüştü 😀 Domaini 10 yıllık reglemeyi düşünürken sitem erişime kapatıldı…

Velasıl arkadaşlar saçma sapan siteler yapıp kendinizi zor durumlara sokmayın. Pinsiz web adsense hesabım kapandı, üstüne kanalımda bir adet güzel mi güzel strike var daha ne olsun ?

Okuduğunuz için teşekkürler.

Yazar Hakkında

1 Yorum

  • Emre
    Posted 30 Mart 2018 13:26

    Ne zaman görsem gulerum :ad

Yorum Yap