En Kaliteli Video Kayıt Programları

Video Kayıt Programları

Bloğumu takip eden bir çok YouTube içerik üreticisi olduğu için bugün böyle bir konu ele almayı uygun gördüm.

Kendi deneyimlerimden yola çıkarak hazırlamış olduğum makaleme yorum atarsanız sevinirim

Video Kayıt Programları

Öncelikle YouTube videolarında en önemli şeylerden birisi de kalitedir. Eğer sizin kayıt programınız kaliteli çekim yapmıyorsa, daha fazla kitleye ulaşmanız zorlaşacaktır.

Video kayıt programlarında benim için önemli olan 2 kriter var;

  1. 720P 60 fps çekim yapması
  2. Harici ses kaydı alması

Video akıcılığı ne kadar iyi olursa, kalitenizde ona oranla artacaktır. Bu yüzden 60 FPS kayıt alan bir uygulama kullanmak avantajımıza olacaktır.

Video çekme programları
Video çekme programları

Öncelikle geçmişten beri benim için hiç değişmeyen masaüstü konusunda oldukça kaliteli iş çıkaran Bandicam programını ele alalım.

Bandicam;

Basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan bandicam, kayıt kısmında bizi giriş seviyesi için üstlere taşıyabilecek seviyede.

Bandicam Nasıl Kullanılır
Bandicam Nasıl Kullanılır

Masaüstü ve oyun içi kayıt yapabildiğimiz programda; harici ses kaydı, video kayıt performansı, harici kamera kaydı gibi bir çok modüller bulunmakta ve buda bizim işimize gelmektedir.

Ancak şunu söylemem gerekir ki; Bazı oyunlarda eğer sisteminiz üst seviyede değilse video kaydında düşük FPS verme olasılığı çok fazladır. Sisteminizin desteklediği oyunda bile kimi zaman kasma ve frame droplar olacaktır.

Fraps;

Fraps’ın arayüzü bandicam’a göre çok daha sade ve kolay anlaşılabilir düzeyde. Masa üstü kaydı olmamakla birlikte, video kalitesi oldukça  başarılı sonuç veriyor. Eğer ki ayarlarını 720p 60 fps olarak yaparsanız video boyutu çok fazla çıkacaktır.

Fraps Nasıl Kullanılır ?
Fraps Nasıl Kullanılır ?

Benim işime Bandicam daha fazla yaradığı için ben genel olarak bandicamı kullanıyordum. Soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz. İyi günler!

Yazar Hakkında

0 Yorum

Yorum Yap