YouTube Kanalı Öne Çıkartma

YouTube Kanalı Nasıl Öne Çıkarılır ?

Merhaba, YouTube üzerinde bir çok kanal var ve bu kanallar arasından sıyrılıp kendimizi ön plana koymak biraz emek istiyor. Peki bu işlem nasıl yapılır ?

YouTube kanalımızda öne çıkmak için yapmamız gereken bazı şeyler var;

 • Kanal Ayarları

 • Video Ayarları

 • Video Açıklama

 • Yorumlara Geri Dönüş

 • Video Kalitesi

Kanal Ayarları;

Örneğin kanalımız Minecraft kanalı olsun. Kanal ayarlarında etiketler kısmında ve hakkında kısmında mutlaka; daha önce yüklemiş olduğunuz ve popüler olan video başlıkları ve minecraft anahtar kelimelerini kullanın.

YouTube seo ayarları nasıl yapılır

Video Ayarları;

YouTube’ye videoyu yüklemeye başladığımız andan itibaren çalışmalarımıza başlamamız bizler için olumlu meyve verecektir.

YouTube video yükleme ayarları nasıl olmalıdır.

Temel Bilgiler kısmından video için başlığımızı ekliyoruz. Ancak başlık kısmında biraz dikkat etmeniz gerekmekte. İzleyicilerin dikkatini çekebilecek aynı zamanda video içerisinde olan bir kısımı koymanızı öneririm. Bunu yaptığınız taktirde aramalarda daha üstte çıkıp, insanların ilgisini çektiğiniz için daha fazla izleneceksiniz.

YouTube video başlığı nasıl olmalıdır ?

Video Açıklama;

Video açıklama kısmında ne kadar çok video ile ilgili anahtar kelime eklerseniz sizin için o kadar iyi olur. YouTube açıklama kısmındaki yazılarımıza göre bizi arama sonuçlarına ekleyecektir. Anahtar kelime kullanımını doğru bir şekilde yaptığınız taktirde dilediğiniz anahtar kelimede yükselebilirsiniz.

YouTube Açıklama Kısmı
YouTube Açıklama Kısmı

Unutmayın ki açıklama kısmını uzun tutmanız gerekmez. Az ve öz olması taraftarıyım.

Yorumlara Geri Dönüş;

Örneğin yüklemiş olduğunuz video 1.000 kişi tarafından izlendi ve 30 adet yorum aldı. Gelen yorumların tümüne cevap vermeye çalışın. Ancak bunu yaparken gene içerisinde anahtar kelime geçirmenizi öneririm. Geri dönüş yaptığınız taktirde yorum sahibine tekrar bildirim gidecektir ve tekrar videonuza girmiş olacak ve etkileşiminizi biraz daha arttıracaksınız.

Video Kalitesi;

Bu ayarların hepsini hatta fazlasını yapsanız bile unutmamamız gereken bir şey var. YouTube izleyicileri kaliteye önem vermekte. Video montajınız, küçük resiminiz ve içeriğiniz ne kadar iyi olursa bu sizin için o kadar olumlu dönüş olmaktadır.

Buraya yazmadığım daha bir çok madde var. Bloğumu takip ederek daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Kafanıza takılan yerleri yorum bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

4 Yorumlar

 • Berktuğ
  Posted 17 Mart 2018 01:25

  YouTube kanal optimizasyonu yaptıktan sonra kanalımız umarım daha iyi bir yere gelir.

 • zag
  Posted 17 Mart 2018 16:32

  Hocam selamlar izninle 1-2 soru sormak istiyorum.Mesela videomuz minecraft ile ilgili olsun,videonun açıklama kısmına etiket girişi yapsak arama sonuçlarında yükselmemize yardımı olurmu? Mesela örnek olarak;

  Minecraft türkiye
  Minecraft oynuyoruz
  Minecraft survival
  Minecraft oynayanlar
  Minecraft tr

  tarzında 100-200 tane etiketi videonun açıklama kısmına ve kanalın hakkında kısmına girsek yarar veya zararı olurmu? Birde kanalı nerelerde yayabilirim,nasıl kısa sürede abone kazanabilirim önerebileceğin forum vs. varmı,sosyal medyadan gelen görüntülenmelerin zararı vs. olurmu? Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

  • Ali Acar
   Posted 17 Mart 2018 16:37

   Merhabalar. Öncelikle etiketlerinizi video yükleme ekranındaki etiket kısmına mutlaka yazın ve güncel hit getirebilecek etiketleri açıklama kısmına da ekleyin. Makalede gösterdiğim kısımda kanal etiketi kısmına da hiç getirebilecek güncel etiketleri eklerseniz çok iyi olur.
   Sosyal medyadan gelecek hitin hiç bir zararı olmaz ama videoyu sonuna kadar izletmeye çalışmanızı öneririm. Aksi taktirde gelen kişi 3-5 saniye izleyip videodan çıkarsa bu kanal istatistiklerinde izlenme süresinin düşüşüne yol açacaktır.

 • Twitch 1 video 10 klip
  Posted 25 Mart 2018 11:32

  Çok güzel bi site 🙂

Yorum Yap