YouTube İçin Stüdyo Açmak

simbiyoZZ YouTube Kanalı
simbiyoZZ YouTube Kanalı

YouTube İçin Stüdyo Açmak

Hepinize selamlar, gene saçma bir anı makalesi ile karşınızdayım. Neden bilmiyorum ama buraya kendime ilgili gereksiz şeyleri yazmayı seviyorum ve çok fazla okunuyor. Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim; Ali Acar – 16 Ağustos 2000 tarihinde doğdum ve doğduğumdan beri bilgisayarla vs ilgiliyim. 4 yıl önce kadar YouTubeye merak saldım ve bir çok tecrübe kazandım.

Bu kadar kendimi övmem yeterli sanırsam. Bizim sınıfta takıldığımız 4 kişilik bir grubumuz var. Kağan, Hayrettin, Nilüfer ve ben. Biz dördümüz bir araya gelince ortaya çıkan muhabbet aşırı saçma ama aşırı komik oluyor. Ailemden çok ben bu adını saydıklarımla vakit geçiriyor olabilirim. Neyse bir gün  gene oturduk çay içip boş yapıyoruz birden neden biz YouTube kanalı açmıyoruz gibi bir şey dedik. 4 kişiyiz ve videolar hep birlikte çekilecek yer olayımız çok sıkıntıydı.

simbiyoZZ YouTube Kanalı
simbiyoZZ YouTube Kanalı

İlk başlarda babamın ofisinin üst katını düşündük ancak orası çok meydanda 3 erkeğin yanında 1 kız olması ne yazık ki Beyşehir gibi bir yerde saçma bir algı yaratacaktı. Biraz bu projemize ara verdik. İsim düşünmeye başladık ve ismimize karar verdik. Tek eksiğimiz stüdyo kaldı. Boş bir depo sahibi ile görüştük ve sağolsun adam bizi kırmayıp kabul etti.

Her şey çok ani gelişti diyebiliriz. Bi öğle arası Hayrettin ve ben alınacakları aldık, Kağan ve Nilüfer evden getirilecekleri ayarladı. Her şeyimiz tamamlanmıştı! Tek eksiğimiz video çekmek kaldı.

Stüdyodan bahsedecek olursam tek gözlü geniş bir alan ve içerisinde lavabomuz, banyomuz dışarıda geniş bir bahçemiz vardı. Şuan için her şey aşırı güzel gözüküyordu. Bilgisayarımızı kurduk, internet bağlantımızı sağladık ve spot ışıklarımızı yeşil ekranımıza göre ayarladık. Biraz masrafa girmiştik ama değeceğine hepimiz inanıyorduk.

Daha sonra grup içerisinde olan bazı saçma şeylerden dolayı Kağan ve Hayrettin gönüllü olarak ayrılmak istediler. Bizde Nilüferle kanal ismini değiştirdik. (Hala Hayrettin ve Kağanla yakın arkadaşız.) Kanal ismini simbiyoZZ yaptık. Tasarımları değiştirdik, videolarımızı düzenledik. Daha sonra Kağan ve Hayrettinle olan sorunu düzelttik ve tekrar geri döndüler. Şuan aktif olarak kanalı Nilüferle ikimiz kullanıyoruz ancak oruçtan sonra Challenge videolarını Hayrettin ve Kağan çekecekler.

simbiyoZZ YouTube Kanalı
simbiyoZZ YouTube Kanalı

Peki ben bunu neden anlattım biliyor musunuz ?

Bundan 3 sene önce 8. sınıftayken YouTube için içerik üretiyordum. Ancak ailemle aynı  evde olduğumuz için videolarım sürekli trolleniyordu ve biraz kötü oluyordu. Stüdyo açmak istiyordum ancak ailem izin vermemişti. Bende aynı şekilde devam ettim. 9 ve 10. sınıfta da aynı isteğim devam ediyordu. 10. sınıfta YouTube üzerinden azda olsa bir gelirim olmaya başlamıştı ancak hala evde olduğum için bir düzenim olmamıştı. Şuan 12. sınıfa geçeceğiz ve harika bir Stüdyomuz ve harika ekip arkadaşlarımız var. Abone olmak isterseniz link var. Bu aşırı gereksiz yazıyı okuduğunuz için teşekkür eder; keyifli günler dilerim <3

simbiyoZZ YouTube Kanalı