Blog Nasıl Açılır? Kişisel Blog Açmak

Blog Nedir ? Nasıl Açılır ? 

Blog Nasıl Açılır? Kişisel Blog Açmak

Blog, Türkçede “ağ günlüğü” anlamına gelen bir sosyal medya ortamını ifade eder. İnternet kullanıcıları blog üzerinden metin, fotoğraf, video gibi çeşitli biçimlerde içerik paylaşabilirler. Yaygınlaşan internet kullanımı ve özellikle görsel materyallerin sık ve kolay bir şekilde üretilebiliyor olması açılan blog sayısını artırmıştır.

Bu tür paylaşımlara ilgi duyan kişiler blog nasıl açılır sorusuyla karşı karşıya kalırlar. Pek çok kişi çeşitli servisler üzerinden kişisel blog açmakta ve takipçilerine nice konuda içerik sunabilmektedir. Ayrıca blog yazarlığıyla para kazanan, dijital reklam yönetimiyle gelir elde eden blogger’lar çoğalmaktadır. Blogların ekonomik getirisi de söz konusudur.

Blog Açmak Ücretli midir?

İnternet kullanıcıları, kişisel blog açmak için ücretli ya da ücretsiz servisleri tercih edebilirler. Bu servislerin kullanımı ve sunduğu özellikler birbirlerinden farklıdır. Ücretsiz blog oluşturma düşüncesinde olan kişiler için Blogspot, WordPress ya da Tumblr gibi servis sağlayıcıları vardır. Bu sağlayıcılardan birine karar verdikten sonra önce blog nasıl açılır sorusu akla gelir. İlk yapılması gereken bu siteler üzerinden üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.

blog nasıl açılır
blog nasıl açılır

Daha sonra ücretsiz blog oluşturma adımlarını hayata geçirmek için sırasıyla alan adı belirlenmeli, blog başlığı konulmalı, tarih ve saat ayarları yapılmalıdır. Konu hakkında yeteri kadar teknik bilgisi olmayanların şablon ve tema biçimlendirmelerini tek başlarına yapmamaları tavsiye edilir. Ancak blogları için istedikleri görünüşü seçebilmeleri mümkündür. Burada yapılan uyarı tema ve şablonun bilişim dili olan kod sayfalarına yöneliktir.

Yazar Hakkında

3 Yorumlar

  • skdenizcom
    Posted 28 Haziran 2018 14:12

    Yine yazı yazarken hemen sıkılıp bırakmışsın, başarıya giden yol içerikten geçer. İçeriklerini zengin tut. Bu makale için 5000 kelimelik yazı yazılırdı. İçerik oluştururken zenginliğe dikkat et, görsel kullanımını arttır.

  • Erol Apaydın
    Posted 3 Eylül 2018 16:09

    Herkes blog açıyor ama devamını getiren sayısı çok az. Bunların daha çok olması lazım.

Yorum Yap